Cruising nomads [logo]

Naše mise

 

 

Oba rádi a hodně cestujeme a vždy, ať se člověk dostane kamkoliv, zůstává touha jet ještě o kousek dál a poznat víc. Nešlo to. Vždy bylo potřeba se vrátit zpět domů, do práce, za povinnostmi, za českým pivem :-D. Delší expedice zůstávala dlouho v říši snů. Ale sny se naštěstí občas plní! Náklaďák, v něm bydlík a cesta kolem světa, jupííí !!!

 

Cílem cesty je zábava a poznání - zatraceně ohrané klišé, což? Nicméně jak v krátkosti výstižněji popsat to, že chceme jet dál a dál, mít sebou spoustu hraček jako kola, kajty, motorku, lyže atd. a bavit se jimi na různých částech naši planety? A mimo to dřistat s místníma o tom, jak to chodí u nich, co mají nejraději k večeři, jestli u nich taky vychází a zapadá slunce a co vlastně dělaj celé dny v tom zapadákově.

Plán cesty není zrovna detailní, držíme se svého motta „hlavně to nepřeplánovat“ a když na to přijde, vždyť my vlastně rádi bloudíme.V první etapě cesty jsme to vzali z našeho letního Kaňovického kempu přes Ostravu do Indie, do té nejpodivnější a největší přelidněné země jižní Asie. Pár měsíců jsme se trápili s povolením vstupu do Barmy, vyzkoušeli všechny možné způsoby, jak se do země za rozumný peníz dostat vlastním autem (indicko-barmská hranice je uzavřena), abychom nakonec stejně zaplatili hříšné peníze jako všichni ostatní, kteří chtějí do Barmy autem. Z Thajska jsme si odskočili na dovolenou domů do Čech a v září 2013 zahájili druhou etapu naší cesty - jihovýchodní Asii a dál. Původně bylo v plánu procestovat státy jihovýchodní Asie a pak nahohu přes Čínu, Mongolsko a Rusko do Severní Ameriky. Ale plány se mění a my je měníme rádi a tak jsme se rozhodli protáhnout naši cestu na jih k protinožcům do Austrálie a z ní pak podle původního plánu do Ameriky. Projet ji z vrchu až dolů, přeplavat na jih Afriky a tudy nějak prokličkovat nahoru domů do Evropy.


No, ale taky to ve finále může být všecko úplně jinak. Uvidíme. Sledujte nás…

  

 


Cruising Nomads                   

 

Kontakt: CruisingNomads@gmail.com

Malaysia - January 2014

 

pohání MediaCentrik webdesign by Yaman